Ziółka z Sojatu – Cassia, Kasja

29 zł

Cassia jest ziółkiem o działaniu kondycjonującym włosy. Zawiera niewiele barwnika i zasadniczo nadaje włosom złotą poświatę lub ociepla kolor włosów. W celach koloryzacyjnych najczęściej stosowana jest z innymi ziołami (z henną, rubią itp.).

Cassia Ziółka z Sojatu to wysuszone, drobno zmielone liście uprawianej w Indiach Cassia obovata. Połączona z ciepłą wodą wydziela złocisty barwnik, który służy do wzmocnienia włosów, poprawy ich kondycji, pogrubienia i nadawania im złotawych tonów oraz ciepłych, świetlistych refleksów.
Cassia połączona z henną tworzy na włosach intensywne, soczyste rudości, a w mieszance z henną i indygo służy do budowania brązów. Przy tworzeniu mieszanek na bazie cassii, najlepiej rozrabiać ją i odstawiać osobno, gdyż może wpływać na uwalnianie barwników z innych ziół.
Pielęgnacyjne walory stosowania cassii są podobne do właściwości henny, pogrubienie włosów jest mniej intensywne. Cassia nadaje włosom objętość, wygładza włosy, poprawia ich odporność mechaniczną, zmniejsza podatność na łupież, łagodzi stany zapalne i podrażnienia skóry głowy, działa tonizująco i zmniejsza przetłuszczanie się włosów.
Cassia Ziółka z Sojatu zapewni wzmocnienie i poprawę kondycji włosów bez diametralnych zmian w kolorze. Używanie casii jest całkowicie bezpieczne (może być stosowana w ciąży), zdrowe dla włosów i przyjazne dla środowiska. Ziółka z Sojatu pakowane są w ekologiczne, biodegradowalne papierowe torebki.

Postępowanie z cassią Ziółka z Sojatu

Cassia najlepiej wydziela barwnik w lekko kwaśnym, ciepłym środowisku, więc podczas rozrabiania należy dodać dodatek o niskim pH np. acerolę, amlę, sok z rokotnika, hibiskua, sok jabłkowy lub inny. Po połączeniu z ciepłą wodą (ok. 50 stopni) i dokładnym wymieszaniu, cassię należy odstawić (pod przykryciem) w ciepłe miejsce i pozostawić na kilka godzin. Opcjonalnie cassię można rozrobić na naparze z siemienia lnianego lub lipy.
Przed nałożeniem cassii/mieszanki z cassią należy dokładnie umyć włosy szamponem z mocnym detergnentem (SLS, SLES) oraz disodium/tetrasodium EDTA, aby oczyścić włosy ze wszystkich zanieczyszczeń. Jeśli woda w kranie jest twarda można nałożyć samodzielnie przygotowaną maskę chelatującą (połączyć maskę z prostym składem, bez silikonów i substancji filmotwórczych z kwaskiem cytrynowym). Papkę z casii nakładamy na całą długość świeżo umytych, odsączonych z nadmiaru wody włosów. Trzymamy według uznania pod foliowym czepkiem i ręcznikiem 1-12 godzin, w zależności od efektów, które chcemy uzyskać. Do uzyskania efektu kondycjonującego wystarczy 1-2 godzin, efekty kolorystyczne w mieszankach wymagają dłuższej ekspozycji. Cassię najlepiej zmywać letnią wodą (wcześniej można maczać włosy w misce wodą, żeby wstępnie spłukać większość ziół, resztę zmyć pod bieżącą wodą). 48 godzin po stosowaniu ziół nie należy stosować szamponu ani innych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów.

Wśród najpopularniejszych dodatków do cassii znajdziemy:

  • Pożądany kolor – jasny blond: acerola, napar z lipy, rumianku, nagietka, sok z rokitnika, miód.
  • Pożądany kolor – ciemny blond:amla, kalpi tone, brahmi, bhringraj, napar z kory dębu, napar z łupin orzecha włoskiego, rubia (tworzy brzoskwiniowe i truskawkowe blondy).
  • Pożądany kolor – rudy: kurkuma, henna
  • Pożądany kolor – jasny brąz: henna+indygo


100% Cassia Obovata
Kraj pochodzenia: Indie