Ziółka z Sojatu – Henna Rajasthani BAQ

29 zł

Henna Ziółka z Sojatu jest henną indyjską, radżastańską, wysokiej jakości, perfekcyjnie zmieloną (Body Art Quality). Henna Ziółka z Sojatu to miałko zmielony proszek z wysuszonych liści Lawsonii Inermis, który po rozrobieniu z wodą tworzy w pełni naturalną, bezpieczną farbę do domowej koloryzacji włosów na odcienie rudoczerwone.

Henna słynie z właściwości kondycjonujących, pogrubiających i wzmacniających włosy. Henna Ziółka z Sojatu to idealna propozycja dla osób, które chcą nadać włosom piękny, intensywny kolor, a także je wzmocnić podczas jednego zabiegu pielęgnacyjnego.

Henna nadaje włosom piękny, lśniący, wielowymiarowy, połyskliwy, pełen iskrzących refleksów kolor. Na jasnych włosach da rudości i czerwienie, na ciemnych – kasztan, mahoń, burgund lub głęboki ciepły brąz z rudym połyskiem. Henna Ziółka z Sojatu wspaniale odżywia i wzmacnia włosy. Pogrubia je i widocznie zwiększa objętość. Sprawia, że włosy są pełne życia, zyskują też większą ochronę na uszkodzenia mechaniczne, termiczne i promienie UV. Henna działa na skórę jak delikatny peeling mechaniczny, tonizuje skórę głowy, łagodzi podrażnienia, działa delikatnie przeciwzapalnie i wyraźnie zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Regularnie stosowana pomaga także domknąć łuski włosów, dzięki czemu włosy zyskują gładkość, jedwabistość i lustrzany blask.

Koloryzacja henną jest wyjątkowa. Jest całkowicie bezpieczna (można ją stosować w ciąży), zdrowa dla włosów i środowiska. Nie zawiera żadnych syntetycznych dodatków. Koloryzacja henną jest trwała i w pełni pokrywa także siwe włosy. Ziołowa koloryzacja stwarza wiele możliwości samodzielnego łączenia ziół i tworzenia własnej palety odcieni. Za pomocą dodatków, sposobu przygotowania ziół i czasu ekspozycji można modyfikować efekty kolorystyczne.

Postępowanie z henną Rajasthani Ziółka z Sojatu

Najpierw należy przygotować zioła, gdyż potrzebują czasu, by wydzielił się barwnik, następnie bardzo dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy (bezpośrednio przed nałożeniem henny). Przed zaaplikowaniem henny włosy trzeba umyć szamponem zawierającym mocny detergent oraz disodium/tetrasodium EDTA. Taki produkt pozwoli należycie zmyć z włosów pozostałości nakładanych kosmetyków oraz substancji, które mogą utrudniać hennę penetrację w głąb włosa.
Zioła należy wysypać do miseczki, dołożyć dodatek o kwaśnym pH (np. acerolę w proszku, amlę) i dodać wody destylowanej/naparu ziołowego/glutka lnianego o temperaturze 60 stopni. Wodę/napar/glutek najlepiej dolewać stopniowo, kontrolując konsystencję. Docelowo zależy nam na otrzymaniu gęstej pasty, która nie będzie spływać z włosów. Po osiągnięciu odpowiedniej konsystencji pastę należy dokładnie rozmieszać, aż znikną wszystkie grudki. Tak rozrobioną masę przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejsce na kilka godzin. Kiedy pasta zacznie ciemnieć, oznacza, że się utleniła i jest gotowa do nałożenia. Przystępujemy do nakładania. Dzielimy włosy na pasma i równomiernie nanosimy na całą długość włosów, zwracając największą uwagę na okolice linii włosów. Zabezpieczamy włosy foliowym czepkiem/folią spożywczą/reklamówką i starym ręcznikiem/czapką. Pozostawiamy na włosach na 3-12 godzin. Na końcu wypłukujemy pastę z włosów letnią wodą (włosy można najpierw dłuższą chwilę moczyć w misce, by następnie łatwiej usunąć resztki ziół pod bieżącą wodą). Rezygnujemy z używania szamponu i kosmetyków do włosów przez ok. 48 godzin.

Wśród najpopularniejszych dodatków do henny znajdziemy:

  • Pożądany kolor – rudość: cassia, kurkuma, acerola, napar z rumianku, nagietka, lipy, sok z rokitnika, miód
  • Pożądany kolor – czerwień: sproszkowana słodka papryka, sproszkowany burak, napar z hibiskusa, czarnej malwy, klitorii, herbaty
  • Pożądany kolor – brąz: napar z obierków ziemniaków, napar z łupin orzecha włoskiego, cynamon, kalpi tone, bhringraj


100% Lawsonia Inermis
Kraj pochodzenia: Indie