Ziółka z Sojatu – Indygo

29 zł

Indygo Ziółka z Sojatu to zamknięty w ekologicznym opakowaniu proszek z wysuszonych i drobno zmielonych liści indygowca barwierskiego (Indigofera tinctoria). Rozrobione z wodą i wzbogacone dodatkiem o zasadowym pH (solą kuchenną lub sodą) indygo wydziela kruczogranatowy barwnik. Przy pomocy indygo można farbować włosy na kolor atramentowej czerni lub brąz (połączenie henny z indygo). Indygo znane jest także z właściwości poprawiających kondycję włosów.

Indygo Ziółka z Sojatu nadaje włosom kolor pięknej, kosmicznej, granatowej, atramentowej, kruczej czerni o wibrującym połysku i hipnotyzującej głębi. Indygo można stosować samodzielnie, w mieszankach koloryzujących z innymi ziołami (henną, neem, bhringraj, cassią) lub podczas hennowania dwueatpowego. Mieszanki henny i indygo tworzą brązy. Podobnie jak inne zioła koloryzujące włosy indygo korzystnie wpływa na stan skóry głowy oraz zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Sprawia, że włosy są gładsze i bardziej lśniące. Indygo poprawia wygląd, kondycję oraz odporność mechaniczną włosów. Same zioła podczas nakładania działają jak delikatny, naturalny peeling skóry głowy. Przy regularnym stosowaniu ziół obserwuje się szybszy wzrost włosów oraz wyraźną poprawę ich kondycji i gęstości. Indygo jest ziółkiem bardzo specyficznym, którego nie należy rozjaśniać.

Postępowanie z indygo Ziółka z Sojatu

Przed nałożeniem indygo należy umyć włosy szamponem z mocnym detergentem (SLS, SLES) oraz z disodium/tetrasodium EDTA, co pozwoli na ich dokładne oczyszczenie. Proszek należy wysypać do miski, zalać wodą destylowaną o temperaturze pokojowej. Ilość wody powinna być tak dobrana do ilości indygo, by po rozmieszaniu uzyskać konsystencję budyniu. Do rozrobionych ziół dodajemy pół łyżeczki soli kuchennej. Mieszamy, aż znikną wszystkie grudki. Aby uniknąć przesuszenia włosów indygo i mieszanki z indygo można rozrobiać na żelu lnianym zamiast na wodzie. Mieszankę nakładamy od razu (nie odstawiamy) na świeżo umyte, odsączone włosy i zabezpieczamy folią spożywczą lub foliowym czepkiem/reklamówką. Indygo trzymamy na włosach 45 min. – maksymalnie 3 godzin. Indygo jest wrażliwe i barwnik rozkłada się szybko. Zmywamy z włosów. W tym celu włosy można moczyć w misce, kilkukrotnie zmieniając wodę, by potem łatwiej usunąć resztki ziół pod strumieniem bieżącej wody). Zaprzestajemy stosowania jakichkolwiek kosmetyków do włosów przez najbliższe 48 godzin, przez kilka unikamy też basenu. Indygo nie rozjaśniamy.

Wśród najpopularniejszych dodatków do cassii znajdziemy:

Przy pomocy indygo oprócz czerni można uzyskać także brązy:
Przed nałożeniem na włosy gotowej mieszanki dobrze jest położyć samą hennę, gdyż indygo znacznie łatwiej łapie włosy uprzednio hennowane. Zioła wchodzące w skład mieszanek z indygo zawsze rozrabiamy osobno. Hennę przygotowujemy jak zwykle (zalewamy ciepłą wodą, ale wyjątkowo – nie zakwaszamy jej, odstawiamy), indygo również standardowo (zalewamy wodą destylowaną o temperaturze pokojowej, dodajemy pół łyżeczki soli, nie odstawiamy). Świeżo przygotowane indygo dodajemy do odstanej henny bezpośrednio przed nałożeniem. Odstaną hennę mieszamy ze świeżym indygo. Nakładamy na włosy, trzymamy do 3 godzin, zmywamy jak zawsze.

100% Indigofera Tinctoria
Kraj pochodzenia: Indie